image

Wpisy autora

Dzisiaj nastąpił czas rozstania – postulanci wyjechali na kilkudniowy wypoczynek do swoich domów rodzinnych. Będzie to czas dzielenia się tym, co przeżyli          i czego doświadczyli podczas pobytu w Więciórce. Za kilka dni, gdy zostaną przez Księdza Prowincjała i Jego Radę przyjęci do Nowicjatu, przyjadą do Bagna na rekolekcje, aby 7 września rozpocząć rok przygotowań do złożenia ślubów zakonnych i do stania się salwatorianami.

ks. Piotr

  • Tagi:

Wtorek 22 sierpnia rozpoczęliśmy wcześnie rano od prac przy zwierzętach.        O godz. 7:00 wraz z ks. Danielem wyruszyliśmy do Zakopanego. Po dotarciu do celu wyszliśmy na górski szlak. Naszym pierwszym przystankiem był wodospad. Następnie poszliśmy na Sarnią Skałę. Podziwialiśmy tam piękne widoki.       Później udaliśmy się do Pustelni świętego Brata Alberta – patrona parafii,          z której pochodzimy. Tam pomodliliśmy się, a także zwiedziliśmy to wyjątkowe miejsce. W chatce świętego Alberta każdy wylosował jeden cytat świętego Patrona dla siebie.

Po ponad 4 godzinnej wędrówce, pojechaliśmy na Krupówki na obiad.                Na miejscu niespodziewanie spotkaliśmy ks. Mieczysława – Proboszcza naszej parafii z Elbląga, z  którym udaliśmy się na kawę i lody. Popołudniu wróciliśmy do postulatu. O godz. 19:00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kościele            w Więciórce. Był to dla nas szczególny i radosny dzień.

Piotr Grekorczyk

  • Tagi:

Poniedziałek 14 sierpnia rozpoczęliśmy od modlitw porannych. Następnie wraz    z ks. Janem, ks. Kazimierzem i panią Kingą udaliśmy się na wyprawę w góry. Wędrowaliśmy przez ponad 6 godzin przez lasy, potoki i polany. Zatrzymaliśmy się w pensjonacie na ciepły posiłek. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki.     W czasie wyprawy nie zabrakło wspólnych rozmów i modlitwy.                      Później pojechaliśmy do  Starego Sącza. Nawiedziliśmy tam Sanktuarium świętej Kingi, a także Ołtarz Papieski, przy którym św. Jan Paweł II sprawował Eucharystię. Spędziliśmy także czas na Rynku miasta. Po powrocie do Postulatu zajęliśmy się pracami przy warzywach. O godz. 21:00 poszliśmy do kościoła na Mszę św. sprawowaną przez ks. Jana.

Piotr Gregorczyk

  • Tagi:

Minął kolejny tydzień w naszym Postulacie. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od porannych modlitw i Eucharystii. Ważnym punktem naszego dnia jest czytanie duchowe. Zakończyliśmy już książkę o życiu ojca Jordana. Naszą nową lekturą jest pozycja O naśladowaniu Chrystusa Tomasza a Kempisa. O godz. 10:00 codziennie udajemy się na wykłady. W ubiegłym tygodniu odbyliśmy zajęcia       z duchowości z ks. Danielem, z psychologii z ks. Dariuszem. Uczestniczyliśmy również w 2 szkoleniach: o komunikacji i zarządzaniu sobą w czasie prowadzonych przez ks. Piotra. Kolejnym istotnym momentem w ciągu dnia jest Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Popołudniu wybieramy się do pracy. Naszymi głównymi zajęciami są segregowanie warzyw i owoców, karmienie zwierząt, mielenie owsa,                a także budowanie ogrodzenia. O godz. 19:00 gromadzimy się na wspólnym nabożeństwie: w środę była koronka ku czci św. Michała Archanioła, w piątek Droga Krzyżowa, a w pozostałe dni modlitwa różańcowa. Wieczór to czas spędzany w radości we wspólnocie. W poniedziałek byliśmy na wspólnym spacerze, którego celem było ujrzenie wschodu i częściowego zaćmienia księżyca, a we wtorek mieliśmy ognisko. Niedziela była dniem odpoczynku po całym tygodniu. Zakończyliśmy ją obejrzeniem filmu pt: W kogo ja się wrodziłem.

Piotr Gregorczyk

  • Tagi:

Niedzielę 6 sierpnia zaczęliśmy już o godz. 5:30 od prac przy zwierzętach. Potem udaliśmy się na modlitwy poranne i śniadanie.                                        Później przy wspólnej kawie graliśmy w grę planszową.                                        O godz. 10:30 wraz z ks. Danielem rozmyślaliśmy na temat  niedzielnej Ewangelii. W samo południe uczestniczyliśmy w Mszy świętej w kościele             w Więciórce. Popołudniu każdy z nas odpoczął po przeżytym tygodniu.

Piotr Gregorczyk

  • Tagi:

Sobotę 5 sierpnia rozpoczęliśmy nieco później niż zazwyczaj.                              O godz. 7:45 zgromadziliśmy się w kaplicy, aby wspólnie odśpiewać                 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.                     Później poszliśmy na śniadanie, po którym było czytanie duchowe.                    Następnie pojechaliśmy do Tokarni na odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Uroczystą Eucharystię sprawował JEm ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.                Na zakończenie Mszy św. udaliśmy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Uroczystości zakończyły się błogosławieństwem dzieci.                          Wpatrując się w Cudowny Obraz zawierzaliśmy siebie i nasze sprawy Maryi.        Po skończonej Liturgii wróciliśmy do Postulatu na obiad.                             Tradycyjnie o godz. 14:30 adorowaliśmy Pana Jezusa.                                Popołudniu poszliśmy do pracy przy stawianiu ogrodzenia i warzywach. Wieczorem ponownie udaliśmy się do Tokarni na Festyn Parafialny,                    jako przedłużenie radości z odpustowych. W czasie wspólnej zabawy były m.in. koncerty i losowanie nagród. Nie zabrakło też miejscowych doznań kulinarnych.

Piotr Gregorczyk

  • Tagi: